KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15229013
nr 1522 9013
Sven Sahlsten
(1908-1950), Sverige
Oljemålning, Stilleben. Signerad, daterad 1942. Olja på pannå, 63x92 cm, yttermått inklusive ram: 78x108 cm
Sven Sahlsten, svensk målare född i Örebro 1908, död 1950 i Örebro.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 20 februari 2023
kl 20:59:38
20/2 02:04:33
Sven Sahlsten
Läs mer om Sven Sahlsten